В Україні відбувся ще один небезпечний обвал

Прямі іноземні інвестиції в Україну у 2013 році обвалилися вдвічі. Обвал інвестицій в економіку спричинить падіння ВВП, доходів Державного бюджету та внутрішнього попиту, а також посилює дефіцит валюти в Україні приводячи до обвалу гривні.

Зокрема, Національний банк оцінює обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2013 році в $ 3,3 млрд. Це майже в два рази менше в порівнянні з 2012-м, коли інвестори вклали в нашу країну більше $ 6 млрд, передає LB.ua.

“Традиційно основним одержувачем інвестиційного капіталу був реальний сектор економіки, в який у 2013 році направили 80 % чистих надходжень. Водночас зросли вклади іноземних акціонерів у формі портфельних інвестицій (не входять в ПІІ). У 2013 році чисті надходження коштів у формі акціонерного капіталу склали $ 1,2 млрд, що в 2,4 рази більше , ніж у 2012 році”, – йдеться в повідомленні регулятора про стан платіжного балансу України .

Цей показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Перший показує в основному рух товарів і послуг, другий – рух інвестицій і капіталів. Позитивне сальдо свідчить про те, що в країну з-за кордону надходить більше валюти, ніж іде, а негативне , навпаки , говорить про відтік валюти.

Інвестиції разом із запозиченнями уряду та приватних компаній відносяться до фінансового рахунку, який був зведений з профіцитом $ 18,2 млрд.

Але при цьому рахунок поточних операцій у України традиційно дефіцитний. У минулому році він склав $ 16,1 млрд, переважно через сильний дисбалансу в торгівлі. За інформацією Нацбанку, імпорт товарів був більше експорту на $ 19,6 млрд.

У підсумку платіжний баланс України в 2013 році був профіцитним, стверджують в НБУ. Він склав $ 2 млрд у порівнянні з $ 4,2 млрд дефіциту в 2012-му.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Клиника стоматологии «Парацельс»Клиника стоматологии «Парацельс»

Стоматологія в Краснодарі клиника стоматологии «Парацельс» була відкрита в 2004 році. Основний упор в клініці з моменту відкриття було зроблено на всі види стоматологічної допомоги: Лікування, Протезування зубів, Імплантація, Виправлення

Стеновые панели в интерьере: виды и особенности монтажаСтеновые панели в интерьере: виды и особенности монтажа

Выбор декоративных элементов для дизайна интерьера – задача ответственная, поскольку именно от ее решения зависит общая загруженность или прозрачность пространства, его удобство. Нестандартным средством украшения являются стеновые панели, которые позволяют

Этапы лечения алкоголизмаЭтапы лечения алкоголизма

Давно признано во всём мире, что алкоголизм является заболеванием, которое необходимо лечить. Помочь в этом может специализированная наркологическая клиника http://narkologicheskaya-pomosch.ru/. Такие организации есть в каждом крупном городе. Лечение алкоголизма заключается