News Рецепты В Україні відбувся ще один небезпечний обвал

В Україні відбувся ще один небезпечний обвал

Прямі іноземні інвестиції в Україну у 2013 році обвалилися вдвічі. Обвал інвестицій в економіку спричинить падіння ВВП, доходів Державного бюджету та внутрішнього попиту, а також посилює дефіцит валюти в Україні приводячи до обвалу гривні.

Зокрема, Національний банк оцінює обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2013 році в $ 3,3 млрд. Це майже в два рази менше в порівнянні з 2012-м, коли інвестори вклали в нашу країну більше $ 6 млрд, передає LB.ua.

“Традиційно основним одержувачем інвестиційного капіталу був реальний сектор економіки, в який у 2013 році направили 80 % чистих надходжень. Водночас зросли вклади іноземних акціонерів у формі портфельних інвестицій (не входять в ПІІ). У 2013 році чисті надходження коштів у формі акціонерного капіталу склали $ 1,2 млрд, що в 2,4 рази більше , ніж у 2012 році”, – йдеться в повідомленні регулятора про стан платіжного балансу України .

Цей показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Перший показує в основному рух товарів і послуг, другий – рух інвестицій і капіталів. Позитивне сальдо свідчить про те, що в країну з-за кордону надходить більше валюти, ніж іде, а негативне , навпаки , говорить про відтік валюти.

Інвестиції разом із запозиченнями уряду та приватних компаній відносяться до фінансового рахунку, який був зведений з профіцитом $ 18,2 млрд.

Але при цьому рахунок поточних операцій у України традиційно дефіцитний. У минулому році він склав $ 16,1 млрд, переважно через сильний дисбалансу в торгівлі. За інформацією Нацбанку, імпорт товарів був більше експорту на $ 19,6 млрд.

У підсумку платіжний баланс України в 2013 році був профіцитним, стверджують в НБУ. Він склав $ 2 млрд у порівнянні з $ 4,2 млрд дефіциту в 2012-му.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Бізнес родини Онулів захопили рейдери?Бізнес родини Онулів захопили рейдери?

Прес-служба корпорації «ХХІ» століття повідомляє про рейдерське захоплення своїх підприємств. «У п’ятницю, 31 січня, до реєстраційної палати (включена у структуру центру надання адмінпослуг при міськраді) навідалися двоє невідомих, жінка й

Мебель в стиле провансМебель в стиле прованс

Обустройство интерьера в стиле прованс подходит для загородных коттеджей и просторных комнат в многоэтажных домах. Дизайнерская отделка стен и мебель из франции дают возможность воссоздать атмосферу королевского замка времен Луиса

Істерика по той бік майдануІстерика по той бік майдану

Провладний, хоч ніби й національний, тобто всенародний телеканал «Интер» раптом зацікавився, скільки коштує «Майдан». Рахував, рахував, поки йому нарешті абсолютно відверто не назвав цифру комендант Будинку профспілок Степан Кубів: у