В Україні відбувся ще один небезпечний обвал

Прямі іноземні інвестиції в Україну у 2013 році обвалилися вдвічі. Обвал інвестицій в економіку спричинить падіння ВВП, доходів Державного бюджету та внутрішнього попиту, а також посилює дефіцит валюти в Україні приводячи до обвалу гривні.

Зокрема, Національний банк оцінює обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2013 році в $ 3,3 млрд. Це майже в два рази менше в порівнянні з 2012-м, коли інвестори вклали в нашу країну більше $ 6 млрд, передає LB.ua.

“Традиційно основним одержувачем інвестиційного капіталу був реальний сектор економіки, в який у 2013 році направили 80 % чистих надходжень. Водночас зросли вклади іноземних акціонерів у формі портфельних інвестицій (не входять в ПІІ). У 2013 році чисті надходження коштів у формі акціонерного капіталу склали $ 1,2 млрд, що в 2,4 рази більше , ніж у 2012 році”, – йдеться в повідомленні регулятора про стан платіжного балансу України .

Цей показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Перший показує в основному рух товарів і послуг, другий – рух інвестицій і капіталів. Позитивне сальдо свідчить про те, що в країну з-за кордону надходить більше валюти, ніж іде, а негативне , навпаки , говорить про відтік валюти.

Інвестиції разом із запозиченнями уряду та приватних компаній відносяться до фінансового рахунку, який був зведений з профіцитом $ 18,2 млрд.

Але при цьому рахунок поточних операцій у України традиційно дефіцитний. У минулому році він склав $ 16,1 млрд, переважно через сильний дисбалансу в торгівлі. За інформацією Нацбанку, імпорт товарів був більше експорту на $ 19,6 млрд.

У підсумку платіжний баланс України в 2013 році був профіцитним, стверджують в НБУ. Він склав $ 2 млрд у порівнянні з $ 4,2 млрд дефіциту в 2012-му.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

ТаблеткиТаблетки

Актуальним на сьогодні товаром для схуднення, поширюваним в мережі інтернету, став ЕКСТРАСЛИМ. Обіцянки виробника заманюють, але не варто кидатися до телефону, перш познайомтеся з інформацією про товар, яку ми зібрали

Українці обрали офіційний логотип заявки Львова на право проведення Зимової Олімпіади 2022 року, – ВілкулУкраїнці обрали офіційний логотип заявки Львова на право проведення Зимової Олімпіади 2022 року, – Вілкул

В.о. Віце-прем’єр-міністра Олександр Вілкул та Президент НОК України Сергій Бубка презентували логотип заявки Львова на право проведення Зимових Олімпійських та Паралімпійських Ігор 2022 року. Презентація відбулася під час урочистої церемонії

СПА в АлматыСПА в Алматы

Туркменистан Готель & SPA — фешенебельний розкішний готель СПА в Алматы . Готель відповідає вимозі досвідчених гостей і VIP-персон. Зупинитися тут можна в шикарних номерах двох готельних корпусів, виконаних в