В Україні відбувся ще один небезпечний обвал

Прямі іноземні інвестиції в Україну у 2013 році обвалилися вдвічі. Обвал інвестицій в економіку спричинить падіння ВВП, доходів Державного бюджету та внутрішнього попиту, а також посилює дефіцит валюти в Україні приводячи до обвалу гривні.

Зокрема, Національний банк оцінює обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2013 році в $ 3,3 млрд. Це майже в два рази менше в порівнянні з 2012-м, коли інвестори вклали в нашу країну більше $ 6 млрд, передає LB.ua.

“Традиційно основним одержувачем інвестиційного капіталу був реальний сектор економіки, в який у 2013 році направили 80 % чистих надходжень. Водночас зросли вклади іноземних акціонерів у формі портфельних інвестицій (не входять в ПІІ). У 2013 році чисті надходження коштів у формі акціонерного капіталу склали $ 1,2 млрд, що в 2,4 рази більше , ніж у 2012 році”, – йдеться в повідомленні регулятора про стан платіжного балансу України .

Цей показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Перший показує в основному рух товарів і послуг, другий – рух інвестицій і капіталів. Позитивне сальдо свідчить про те, що в країну з-за кордону надходить більше валюти, ніж іде, а негативне , навпаки , говорить про відтік валюти.

Інвестиції разом із запозиченнями уряду та приватних компаній відносяться до фінансового рахунку, який був зведений з профіцитом $ 18,2 млрд.

Але при цьому рахунок поточних операцій у України традиційно дефіцитний. У минулому році він склав $ 16,1 млрд, переважно через сильний дисбалансу в торгівлі. За інформацією Нацбанку, імпорт товарів був більше експорту на $ 19,6 млрд.

У підсумку платіжний баланс України в 2013 році був профіцитним, стверджують в НБУ. Він склав $ 2 млрд у порівнянні з $ 4,2 млрд дефіциту в 2012-му.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Разделка рыбы, блюда из рыбыРазделка рыбы, блюда из рыбы

По своей питательности рыба почти не отличается от мяса. Входящие в ее состав белки и жиры хорошо усваиваются человеческим организмом. В продажу для кулинарной обработки поступает рыба живая, парная, мороженая,

Как выбрать стойку для ресепшена?Как выбрать стойку для ресепшена?

Практически каждый человек при посещении офиса той ил иной компании в первую очередь обращает внимание на стойку ресепшена. Именно поэтому к выбору изделия нужно отнестись максимально серьезно. В настоящее время

Особенности выведения из запояОсобенности выведения из запоя

Запоем называют состояние продолжительного употребления алкоголя, сопровождаемое сильной интоксикацией организма, которая вызывает серьезные нарушения здоровья. Чаще всего он продолжается около семи дней, но в особо тяжелых случаях может длиться от