Семена подсолнечника

При виборі гібридів семена подсолнечника ми рекомендуємо також звернути увагу на наступні показники:

типовість (сортова чистота) повинна бути не менше 98%;
панцирні - не менше 97%;
чистота посівного матеріалу - не менше 98%;
кількість облущенних семена подсолнечника - не більше 3%;
домішки насіння інших рослин - не більше 15 шт. на кілограм, і бур'янів - не більше 5шт / кг;
схожість насіння повинна бути не нижче 85%;
вологість посівного матеріалу - не більше 10%.
Крім того, потрібно враховувати той факт, що нові високоолійні гібриди як правило маю досить тонку насіннєву лушпиння і тому мають підвищену вимогливість до температурних умов проростання насіння - це 10-15 градусів як оптимум, і 2-4 градуси як мінімум.

Останнім часом постійно збільшується кількість нових гібридів соняшнику семена подсолнечника, які пропонують фірми-виробники, і часто сільгоспвиробникам важко буває правильно вибрати потрібний гібрид з урахуванням конкретних умов вирощування, фізико-хімічних властивостей грунту, потрібних майбутніх якостей товарної продукції та ін.

Взагалі агрономи-професіонали як правило радять використовувати не один, а три-чотири гібрида на своїх посівних площах. Так, вирощуючи гібриди з різним часом дозрівання семена подсолнечника, можна забезпечити досить рівномірний графік прибирання, а це в свою чергу зменшує втрати товарного зерна в зв'язку з проляганням і від хвороб.

Що стосується лісостепової зони України, то рекомендують використовувати гібриди семена подсолнечника раннього і среднераннего періоду дозрівання, а також тих гібридів, які мають досить високий імунітет до білої та сірої гнилей а також фомопсису (найбільш поширені хвороби в лісостепу).

Loading Facebook Comments ...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *