Небезпечне спорідненість. Автомобілі-двійники

Купівля вживаного автомобіля таїть в собі масу небезпек, і далеко не завжди вони пов'язані тільки з технічним станом транспортного засобу. Досить велика ймовірність «нарватися» на автомобіль-двійник, що згодом може обернутися масою проблем аж до безповоротного вилучення машини. Що таке автомобіль-двійник, як уникнути його придбання і які неприємності можуть чекати водія, якщо це все-таки сталося, знає avto-rinok.com.ua.

Хто такі двійники?
Двійники - це автомобілі однієї марки і моделі, однакового кольору, з ідентичними номерами вузлів та агрегатів і навіть, часом, з однаковими державними номерними знаками. Цілком логічно, що тільки один з таких автомобілів може бути легальним. Всі інші - поза законом за визначенням. Більш того, двійниками такі машини стали не від хорошого життя, а, швидше за все, через свого кримінального минулого. Автомобіль міг бути викрадений або ні розмитнений після ввезення в країну. Щоб приховати ці факти, шахраї перебивають номери і підробляють документи.

Документи для двійників виписуються на оригінальний автомобіль, нібито по втраті. І все б нічого (адже ніхто про це не знає, правда?), Але тільки до тих пір, поки один з автомобілів не буде знятий з обліку. При постановці на новий облік він отримає нові номери, і тоді другий (а разом з ним і третій, а іноді і четвертий) виявляється поза базою обліку та реєстрації транспортних засобів ДАІ. Ось тоді і починаються проблеми!

Таємне стане явним, коли власник автомобіля-двійника захоче продати свого «залізного коня» і приїде в МРЕВ. Погоріти можна і під час рейдів «Кобри», яка, зупиняючи автомобілі, частенько звіряє номери агрегатів із документами та перевіряє їх по базі ДАІ. Чи не знайдуть - пиши пропало.

Наступна ситуація - переобладнання автомобіля. Наприклад, установка газобалонного обладнання, після чого необхідно внести до реєстраційних документів на автомобіль відповідні зміни. Але, якими б не були обставини, які виявили клон, результат буде один - автомобіль заберуть на штрафмайданчик. Розпочнеться довгий і обтяжлива розгляд, який може затягнутися на півроку-рік, а то й довше. Не вірите? Побродите по просторах Інтернету, почитайте форуми і самі у всьому переконаєтеся.

Краще "перебдеть", ніж "недобдеть"
Переважна більшість покупців автомобілів-двійників - це люди, які зі зрозумілих причин хочуть заощадити. Машини з проблемними документами, як правило, продаються приблизно на 30-40% дешевше таких же, але юридично чистих. І дуже добре, коли продавець чесно говорить про те, що пропонує «двійника», «1 + 1», «близнюка», «проблемного» або ще з якимось визначенням. У цьому випадку покупець свідомо йде на ризик, і в разі чого звинувачувати повинен тільки себе самого. Але що робити тим, хто не знав, що купує собі проблеми? За великим рахунком, теж звинувачувати самого себе. За те, що понадіявся на авось, нічого не запідозрив і не вжив жодних дій для того, щоб перевірити «чистоту» автомобіля, що купується.

Щоб не стати жертвою шахраїв, не купуйте автомобіль, який продавець відмовляється знімати з обліку. Це перший і самий явна ознака того, що «справа пахне гасом». Довіреність, звичайно, цілком законний спосіб передачі права на управління і розпорядження транспортним засобом, проте він і сам по собі може обіцяти неприємності (читайте про це в окремій статті), а у випадку з «двійниками» буде марною папером, яка ніяк не допоможе довести в суді факт придбання автомобіля і непричетність до фальсифікації. І вже точно довіреність не допоможе повернути гроші за покупку автомобіля-двійника.

Але навіть якщо продавець готовий їхати в МРЕВ, щоб зняти авто з обліку, не поспішайте розслаблятися. Така вже у нас країна, що в шахрайських схемах часто можуть участовать і співробітники ДАІ. Є ймовірність, що вас повезуть до «своїм людям». Допускати цього, самі розумієте, не можна. Правила реєстрації та перереєстрації транспортних засобів сьогодні відносно прості і дозволяють знімати і ставити автомобіль на облік в будь-якому МРЕВ, без прив'язки до місця реєстрації та проживання. Вибирайте те, яке хочете ви, а не те, яке вам нав'язують. Ще краще, якщо у самого покупця є знайомий співробітник МРЕВ, який зможе «пробити» автомобіль по базі і дізнатися його історію. Якщо ж такої людини немає, не пошкодуйте пару сотень гривень на перевірку автомобіля у експерта-криміналіста. Сума незначна, але саме вона дозволить заощадити десятки, а іноді і сотні тисяч гривень. І обов'язково вимагайте офіційний висновок, воно може стати вашим порятунком в разі непередбачених ситуацій в майбутньому.

Loading Facebook Comments ...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *