Масаж


Якщо дослівно перекладати слово «масаж» moulin-rouge, міцно увійшло в російську мову, то виявиться, що на французькому це слово означає «розтирати». Насправді розтирання - це далеко не єдиний прийом класичного масажу спини, в який включені до десятка різних за ступенем інтенсивності маніпуляцій - погладжування, тиск, вібрації та інші. Подібні дії роблять благотворний вплив на м'язи, суглоби і зв'язки, здатні буквально повернути до життя при багатьох захворюваннях опорно-рухового апарату, зняти напругу і втому.

У сучасній практиці масажу спини розрізняють лікувальний і профілактичний масаж, при якому використовують ручний або апаратний методи, а також класичний, пневмо-, гідро-, точковий і вібромасаж, які застосовують до різних областей і впливають на шкіру, м'язи, суглоби, сухожилля. В кожному окремому випадку ефект буде відрізнятися.

Найбільш яскраво виражений результат спостерігається при використанні ручних технік, особливо якщо майстер володіє великим досвідом і буквально «відчуває руками» проблемні зони, знаходить місця найбільшої напруги і знімає м'язовий спазм опрацюванням цих зон потрібного ступеня глибини і інтенсивності, що недосяжно за допомогою апаратних видів масажу.

Єдине, що ріднить ручний та апаратний масаж спини - його проводять строго за напрямками м'язових волокон для різних відділів спини - попереково-крижового, грудного, комірного, використовуючи всі вищеописані прийоми різного ступеня проникнення - поверхневі і глибокі.

Не зайвими будуть рекомендації від фахівців, оскільки існують і протипоказання: запальні процеси, висока температура, шкірні захворювання, онкологія, склероз судин, ішемія серцевого м'яза, підвищена психічна збудливість і навіть стан наркотичного або алкогольного сп'яніння.