Новини

Це загрожує новим скандалом з непередбачуваними наслідками
МОСКВА - Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) отримало базу даних з допінг-пробами російських спортсменів за період з 2012 по 2015 рік, повідомляється в п'ятницю на сайті організації.

Як випливає із заяви WADA, нова інформація допоможе «посилити вимоги до російської влади про публічне визнання результатів розслідування (комісії Річарда Макларена)».

Свої висновки фахівці агентства пообіцяли представити в середині листопада. Наука, бизнес и инновации.Також WADA поінформувало про отриманої базі даних антидопінгову комісію Міжнародного Олімпійського комітету (МОК).

Раніше президент Володимир Путін вельми скептично відгукнувся про аргументи комісії Макларена, а крім того пов'язав рішення МОК по дискваліфікації російських спортсменів з майбутніми президентськими виборами в країні і при цьому звинуватив США в прагненні вплинути на результат виборчої кампанії в РФ.

Нагадаємо, МОК в четвер у доповненні до колишніх заходам покарав ще чотирьох російських лижників - Олексія Пєтухова, Максима Вилегжаніна, Євгену Шаповалову і Юлію Іванову - за порушення антидопінгових правил в 2014 році на зимових Олімпійських Іграх в Сочі. Спортсменів назавжди відлучили від участі в Іграх (а швидше за все - і від інших міжнародних змагань). Нечесно завойовані медалі належить повернути.

Незважаючи на те, що рішення про покарання спортсменів виходило від чиновників МОК, Путін постарався перевести стрілки на США.

«Дуже великі підозри, що це все робиться для того, щоб створити необхідну для кого-то обстановку невдоволення любителів спорту, спортсменів тим, що нібито держава була причетна до порушень і за це воно відповідає. У відповідь на наше уявне втручання в їх вибори США хочуть створити проблеми під час виборів президента Росії », - сказав російський президент.

На думку виконавчого директора руху «Відкрита Росія», керівника проекту «Відкриті вибори» Тимура Валєєва, логіка Путіна полягає в тому, що в усьому поганому, що відбувається в Росії, особливо в передвиборний період, винні США.

«Спочатку він говорив про біоматеріали (російських громадян), які збирали американці з незрозумілою метою, - нагадав він в коментарі« Голосу Америки ». - Тепер він якимось чином пов'язав це в своїй голові з допінг-пробами спортсменів, звинувативши США в спробах дискредитувати президентські вибори в Російській Федерації. Насправді вибори в Росії дискредитують Центральна виборча комісія, виборчі комісії на місцях, клоунські кандидати, кандидати-спойлери, але ніяк ні США ».

У той же час Тимур Валєєв думає, що у Володимира Путіна і його команди немає серйозних побоювань за результат виборів.

«Вони готові до будь-якого сценарію проходження президентської кампанії, але в будь-якому випадку усіма способами намагатимуться обмежити зовнішній вплив на вибори. Якщо для цього буде потрібно, обрубати всі іноземні соцмережі, починаючи з Фейсбуку і закінчуючи Інстаграмом », - резюмував він.

Виконавчий директор руху «Відкрита Росія» також зауважив, що в Держдумі для цих цілей вже розроблений законопроект про позасудової блокування сайтів небажаних організацій, а зараз готуються і інші аналогічні документи.

У свою чергу, письменник і публіцист Віктор Шендерович угледів в заявах Путіна прояви «маніакальною підозрілості, властивої багатьом вітчизняним вождям».

«Головне питання, яка тут пропорція між діагнозом і лукавством, - додав він в інтерв'ю« Голосу Америки ». - Питання відкрите, у мене на нього відповіді немає. Мабуть, тут щось таке змішане. Також тут, безумовно, є застаріле, почасти професійне уявлення про чорно-білому світі і про те, що навкруги вороги, а Росія в кільці фронтів - синдром фортеці в облозі ».

За словами Віктора Шендеровича, Путін «і симулює, і просто співає пісню, від якої йому вже нікуди не дітися».

«Тому що це єдина його пісня, звернена, насамперед, на внутрішній ринок. Його зовсім не хвилює, що подумає Вашингтон або Париж, його цікавить сприйняття всередині країни. Він бореться за збереження влади в ході передвиборної гонки. А людина, яка довго говорить про щось одному, незабаром сам починає в це вірити - досить поширена історія », - уклав він.

Багато експертів вважають, що за підсумками майбутніх розслідувань WADA може послідувати чергова серія дискваліфікації спортсменів, і тоді збірна Росії втратить перше місце в неофіційному загальному заліку на сочинських Іграх. А головне - знову з усією гостротою постане питання про допуск російської делегації на зимову Олімпіаду в Південній Кореї.

Loading Facebook Comments ...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *